Sprzęt gastronomiczny

Jak wybrać gofrownicę?

Gofry to rodzaj wafli, które można podawać zarówno w wersji słodkiej, jak również wytrawnej. Są lubiane przez dzieci i przez dorosłych, dlatego też warto mieć możliwość przygotowania ich w domowym zaciszu. Czym należy się kierować wybierając gofrownicę, by mieć pewność, ze wafle będą smaczne i chrupiące?

Moc i regulacja temperatury

Najważniejszym parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest moc gofrownicy. Im będzie wyższa, tym szybciej nagrzeją się płytki. Wysoka moc urządzenia znacząco skróci czas przygotowania gofrów, ale również pozytywnie wpłynie na ich smak, ponieważ umożliwi wypieczenie chrupiącego wafla. Warto zatem zainwestować w model, którego moc wynosi przynajmniej 800W.

Wiele dostępnych na rynku gofrownic włącza się w momencie podłączenia do prądu. Rzecz jasna nie uniemożliwia to przygotowania smacznych gofrów, jednakże lepiej sprawdzają się modele, w których można samodzielnie regulować temperaturę. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie stopnia nagrzania płytek do własnych preferencji i przygotowanie odpowiednio chrupkich wafli.

Wybór odpowiednich płytek

Każda gofrownica z gastropuls.pl jest wyposażona w specjalne płytki. Ważne, by miały nieprzywierającą powłokę, na przykład ceramiczną lub wykonaną z teflonu. Takie płytki znacznie ułatwią proces wyjmowania wypieczonych gofrów, dodatkowo dobra jakościowo powłoka nie będzie musiała być natłuszczana dużą ilością oleju co pozytywnie wpłynie na ostateczny smak wafli.

Świetnym rozwiązaniem jest zakup gofrownicy z wyjmowanymi płytkami. Ma to wiele zalet, przede wszystkim znacznie ułatwia proces mycia, ale także pozwala zmienić kształt gofrów. To możliwe, ponieważ sporo firm ma w ofercie urządzenia, do których można włożyć płytki, z którymi można zrobić klasyczne prostokątne wafle, ale także okrągłe, kwadratowe, trójkątne, czy nawet w kształcie serca. Jak widać, dzięki wymianie płytek deser może wyglądać bardzo efektownie.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Szukając idealnej gofrownicy należy zwrócić uwagę na łatwość jej przechowywania. Dobrze, by była możliwość ustawienia jej w szafce w pionie. Warto sprawdzić czy wybrane urządzenie ma wbudowany schowek na kabel, dzięki czemu nie będzie się on plątał. Istotne jest również to, by obudowa gofrownicy się nie nagrzewała, a samo urządzenie miało gumowe nóżki, które nie będą się ślizgać. Dla wielu osób nie bez znaczenia jest również aspekt wizualny, obecnie w sklepach dostępne są modele w wielu kolorach oraz różnej wielkości, zatem każdy znajdzie rozwiązanie, które przypadnie mu do gustu.