Akcesoria kuchenne

Dodatki bez dodatków – coś o ręcznikach

Łazienka to miejsce, gdzie istnieją największe ograniczenia doboru dodatków. Problem ten uwypukla się zwłaszcza w małych mieszkaniach. Chcąc, aby ta przestrzeń miała jednak swój niepowtarzalny charakter, zbudowany za pomocą akcesoriów, należy skupić się na tych, które równocześnie będą spełniały funkcje praktyczne. Nie jest konieczne ustawianie wielu dekoracji bez konkretnego przeznaczenia. W aranżacji mogą pomóc nawet ręczniki łazienkowe, czy baterie w umywalce, prysznicu i wannie.

Wytrzeć rączki

Wspomniany na wstępie ręcznik łazienkowy https://nettrading.pl/reczniki-lazienkowe to akcesorium zaliczane do kategorii obowiązkowych. Jego zadanie jest prozaiczne: umożliwia wytarcie mokrych rąk. Jednak warto spojrzeć na niego z innej perspektywy. W wyróżniającym się kolorze lub ciekawym wzorze może stanowić samodzielny element dekoracyjny.

Powieszony w widocznym miejscu będzie zwracał uwagę i dodawał określonego charakteru łazience. To drobny szczegół, a dla nieprzekonanych poleca się zrobić mały eksperyment, polegający na zawieszeniu zwykłego, niepasującego ręcznika, po czym porównania efektu z tym, który stworzy designerski model. To takie proste, a jak bardzo skuteczne

W odbiciu

Lustro to kolejny element, z którego pomocą można odmieć oblicze łazienki. Sam kształt lustra jest bardzo ważny, zwłaszcza, gdy sięga się po nieregularne modele, ale nie może się równać z pracą, jaką wykonuje odpowiednia rama. Nie należy bać się fantazyjnych rozwiązań. Bogate zdobienia, czy intensywne kolory są szansą na stworzenie małego dzieła sztuki z każdej łazienki. Może być to nawet jedyny element dekoracyjny, ponieważ szalone lustro zawieszone w centralnym punkcie będzie wystarczająco mocnym akcentem.