kociolek-do-zup
Sprzęt gastronomiczny

Kocioł warzelny do piwa – najważniejsze dane techniczne

Niektóre kotły warzelne nie są przeznaczone do przygotowania mięs bądź zup, lecz mają zupełnie inne, bardziej specjalistyczne zadania. Do grona tego typu produktów zalicza się kocioł piwowarski, który – od strony technicznej – całkowicie spełnia założenia klasycznego, elektrycznego kotła warzelnego.

Kocioł w piwowarstwie – podstawowe założenia

Do amatorskiej produkcji piwa wykorzystuje się najczęściej kotły elektryczne, za pomocą których wytwarza się je domowymi metodami z wykorzystaniem słodu. Co ważne – kotły te wyposażone są w szeroki zestaw czujników elektronicznych, dzięki którym z ich obsługą poradzi sobie każdy. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość pracy z nim w oparciu o dwie podstawowe metody: automatyczną i ręczną. Pierwsza z nich jest przeznaczona głównie dla amatorów. Z kolei wariant ręczny jest już zoptymalizowany pod kątem bardziej doświadczonych, domowych piwowarów.

Rozbudowany interfejs użytkownika

Domowy kocioł warzelny do przygotowania piwa jest najczęściej wyposażony w intuicyjny panel sterowania. W jego skład – oprócz typowych przycisków funkcyjnych – wchodzi również specjalistyczny wyświetlacz, który na bieżąco informuje użytkownika o bieżącym stanie urządzenia i przygotowywanego w jego wnętrzu wywaru. Za jego pomocą można własnoręcznie (lub korzystając z predefiniowanych ustawień) wybrać optymalną temperaturę podgrzewania mieszaniny i to z dokładnością do 0.1 stopnia Celsjusza. W obudowie urządzenia znajduje się też wygodna w użyciu podziałka, za pomocą której można na bieżąco odczytywać poziom mieszaniny w zbiorniku.

O ile typowy, gastronomiczny kocioł do gotowania potraw jest urządzeniem dużym, masywnym i skomplikowanym, o tyle jego udomowiona i „piwowarska” wersja, jest już znacznie bardziej kompaktowa. Niemniej, jak na elektryczny kocioł przystało, wyróżnia się ona wysokim stopniem automatyzacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://gastronet24.pl/12812-kotly-warzelne