Akcesoria kuchenne

Młynki do pieprzu – co trzeba o nich wiedzieć

Pieprz to jedna z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych przypraw w kuchni. W sklepach możemy zakupić go w postaci zmielonej lub jako całe ziarenka, które możemy rozdrobnić samodzielnie. Do tego celu najlepiej wykorzystać specjalny młynek jak te – https://ostry-sklep.pl/mlynki-do-soli-i-pieprzu. Jak wybrać młynek do pieprzu?

Elektryczne i ręczne

Podstawowy podział na młynki do pieprzu to sposób zasilania. Młynki elektryczne mogą pracować tylko i wyłącznie dzięki użyciu naszej siły w rękach lub być zasilane za pomocą między innymi baterii. Który wybór jest lepszy? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ w tej kwestii decydują zazwyczaj nasze osobiste preferencji. Na pewno młynek elektryczny będzie wygodniejszy dla osób starszych, dla których użycie obydwu rąk do zmielenia może być kłopotliwe. Aby je uruchomić wystarczy dotyk ręki. Łatwo więc także dozuje się ilość pieprzu na potrawie. Są one jednak znacznie droższe od prostych młynków ręcznych no i nie obędzie się bez uzupełniania baterii.

Grubość mielenia

Przy wyborze młynka do pieprzu należy także zwrócić uwagę na grubość mielenia. Niektóre młynki mogą mielić dość grubo, co nie wszystkim odpowiada. Dobrej jakości urządzenia, nawet te ręczne, mają możliwość ustawienia grubości zmielonego pieprzu. Dzięki temu można zawsze dopasować je do swoich potrzeb. Młynki elektryczne zazwyczaj mielą bardzo precyzyjnie, co przyciąga miłośników bardzo drobno mielonego pieprzu. Jeśli nie przeszkadzają nam grubsze ziarenka, to zwykły młynek ręczny także nie będzie złym wyborem.

Materiał i wygląd

Młynki do pieprzu dostępne są w bardzo wielu wariantach. Zazwyczaj można je także nabyć w komplecie z solniczką. W ten sposób doposażymy kuchnię w pasujące do siebie stylistycznie akcesoria. Wykonane są z takich materiałów jak stal, drewno, akryl czy szkło. Oczywiście mechanizm znajdujący się w środku zwykle wykonany jest ze stali. Różnorodny kształt tych urządzeń pozwala także na dopasowanie ich pod względem stylistycznym do naszej kuchni. Sprawdźmy również, czy młynek jest poręczny i wygodny w użytkowaniu.