Jakie są najlepsze tortownice do ciasta?
2019-11-20

Pieczenie tortu albo ciasta nie jest wcale prostym zadaniem, dlatego też warto jak najszybciej postawić na porządną tortownicę. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele akcesoriów kuchennych, dlatego też wiele osób może mieć duży problem, aby wybrać najlepsze z nich. 

Jakie formy do pieczenia tortów wybrać?

Oryginalna tortownica z oferty takich producentów jak powszechnie wiadomo może być wykonana z wielu różnych materiałów, dlatego też warto zwrócić uwagę właśnie na ten element. W dzisiejszych czasach królują nie tylko tradycyjne tortownice metalowe, ale również silikonowe. Oprócz materiału warto zwrócić uwagę również na wymiary i kształt oraz na dodatkowe elementy. Mowa tutaj między innymi o przykrywie, która może przydać się przy wielu ciastach. 

Blacha ocynkowana

Godna uwagi jest tortownica wykonana w całości z blachy ocynkowanej, która doskonale nadaje się do tortów. Największą zaletą akcesoriów wykonany z blachy ocynkowanej jest nie tylko duża dostępność, ale również bardzo atrakcyjna cena. Nie można zapominać również o niewielkiej wadze oraz o szerokiej ofercie różnorodnych kształtów i rozmiarów. Pamiętać należy jednak o tym, że formy z blachy ocynkowanej mogą ulec wgnieceniu i są podatne na rdzewienie. Dla wielu osób problemem może okazać się również to, że ciasto przywiera do blachy. Aby rozwiązać ten problem, warto postawić na porządny papier do pieczenia i posypkę z bułki tartej. Uważać należy również na wypieki z owocami. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kwaśny odczyn może reagować z powłoką formy.