Jaki młynek do pieprzu i soli wybrać?
2019-11-05

Młynki do przypraw są bardzo przydatnymi akcesoriami kuchennymi, dlatego też warto jak najszybciej rozważyć ich zakup. Samodzielnie przygotowane przyprawy będą nie tylko świeże, ale również aromatyczne. Sporą zaletą młynków do przypraw jest również to, że można samodzielnie ustawić odpowiednią grubość przypraw.

Ręczne młynki – jakie zalety i wady?

Ręczny młynek do pieprzu i soli ze sklepu bokono to bardzo użyteczny dodatek, który może pełnić także funkcje dekoracyjne w kuchni. Obecnie w modzie są retro młynki, które prezentują się naprawdę bardzo okazale. Największą zaletą ręcznych młynków jest przede wszystkim to, że pozwalają one bardzo precyzyjnie mielić sól i pieprz. Dzięki wolnemu i dokładnemu mieleniu można zachować odpowiedni smak i aromat. Opisując największe zalety warto wspomnieć o przystępnej cenie i szerokim wyborze. Pamiętać należy jedynie o tym, że nie każdy ręczny młynek do soli i pieprzu posiada regulację grubości mielca. Aby korzystać z tych akcesoriów trzeba oczywiście użyć nieco siły.

Elektryczne młynki – jakie plusy i minusy?

Elektryczny młynek do pieprzu i soli mieli bardzo szybko i co najważniejsze precyzyjnie. Aby przygotować przyprawy nie trzeba używać siły fizycznej. Większość modeli dostępnych na rynku posiada możliwość regulacji grubości mielenia. Wadą młynków jest ich zasilanie. Niestety baterie mogą rozładować się w najmniej spodziewanym momencie. Dla wielu osób wadą może okazać się również wyższa cena.