Sprzęt gastronomiczny

Ważne akcesoria barowe – dozownik

Piwa warzone i podawane tradycyjnymi metodami, zazwyczaj beczkowymi, nie używają sztucznego gazu. Krany do piwa beczkowego to proste zawory odcinające, które są wbijane w koniec beczki. Dozownik do alkoholu cieszy się w dzisiejszych czasach ogromną popularnością.

Popularność dozownika

Gdy beczka jest przechowywana w piwnicy i podawana z baru, jak w większości pubów, linia piwa jest przykręcana do kranu, a piwo jest przeciągane przez silnik piwa. Kranowe beczki piwa mogą być mosiężne lub wykonane z metalu lub drewna.

Dozownik do alkoholu również jest wykonany z dobrej jakości materiałów – co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla każdej osoby. Piwo z beczki ciśnieniowej za pomocą dozownika w kształcie dźwigni i dziobka jest najczęstszą metodą dozowania w barach na całym świecie. Metalowa beczka jest sprężana gazowym dwutlenkiem węgla.

Dozownik do alkoholu

Azot wytwarza drobne bąbelki, co powoduje gęstą substancję. Niektóre rodzaje piwa można również znaleźć w mniejszych, jednorazowych beczkach. Czynność unieruchomienia, a następnie odpowietrzenia piwa w ten sposób zwykle zaburza cały osad, więc należy go pozostawić na odpowiedni okres. W tym momencie piwo jest gotowe do sprzedaży, albo jest przeciągane przez linię piwa za pomocą ręcznej pompy. Wpływ piwa z beczki na środowisko może być o 68% niższy niż piwa butelkowanego ze względu na różnice w opakowaniach. Dozownik jest wytrzymały oraz solidnie wykończony, co z całą pewnością jest ogromną zaletą tego produktu. Warto posiadać takie urządzenie w barze.