Sprzęt gastronomiczny

Zmywarka kapturowa

W punktach gastronomicznych, gdzie przewija się ogromna liczba osób, dobra i sprawdzona zmywarka to podstawa. To ona bowiem dba o prawidłowy obieg naczyń i ich czystość. Musi to być sprzęt funkcjonalny, praktyczny oraz pochodzący od sprawdzonych producentów. Dzięki temu, będzie działać prawidłowo na wysokich obrotach nawet przez wiele, wiele lat. Co warto o niej wiedzieć przed zakupem? Poniżej nasze wskazówki.

1. Zmywarka kapturowa
Zmywarka kapturowa to urządzenie, które znane jest w takich miejscach jak np. restauracje, kuchnie hotelowe, stołówki i innych swoistych „jadłodajniach”. Wszędzie tam, gdzie dba się o gości, ich komfort, czystość naczyń oraz szybkość mycia – ten sprzęt znajdzie swoje zastosowanie. Zmywarka kapturowa wyróżnia się dość dużymi gabarytami, dzięki czemu pozwala ona w krótkim czasie dokładnie umyć dużą ilość naczyń. Dzięki różnym funkcjom takim jak np. wyparzanie naczyń, właściciele miejsc gastronomicznych dbają o sterylność asortymentu, w których podawane są posiłki ich gościom. 

2. Gdzie kupić taką zmywarką?
Zmywarka kapturowa to sprzęt profesjonalny, w który najlepiej wyposażyć się bezpośrednio u producenta (np. stacjonarnie lub przez internet). Takie rozwiązanie jest o tyle dobre, gdyż fachowcy doradzą, jakie urządzenia będą najodpowiedniejsze do konkretnych kuchni. Od tego bowiem zależy funkcjonalność takiej zmywarki. Odpowiednio dobrana i użytkowana zmywarka kapturowa ma ogromny wpływ na proces przygotowywania i serwowania posiłków. Dlatego też nie warto oszczędzać na takich sprzętach.