Akcesoria kuchenne

Jakie mamy do dyspozycji zaparzacze do kawy?

Odkąd na rynku pojawiły się urządzenia takie jak zaparzacz do kawy, możliwe stało się robienie sobie na bieżąco aromatycznego i smakowitego naparu o każdej porze dnia. Nie trzeba iść do kawiarni ani tez kupować jakiś drogich ekspresów do kawy. Przy pomocy niedrogiej i prostej w obsłudze kawiarki możliwe jest zrobienie kawy, która jak najbardziej może dorównać sowim smakiem napojowi przygotowanemu w ekspresie. Do wyboru mamy sporo kawiarek, dzięki czemu każdy znajdzie coś wartego uwagi.

Najpopularniejsze zaparzacze do kawy

Najpopularniejszymi kawiarkami są te wykonane z aluminium i stali. Modele aluminiowe wyróżniają się zwykle dość kanciastymi kształtami. Decydując się na taki zaparzacz do kawy: https://ostry-sklep.pl/zaparzacze-do-kawy, należy pamiętać o tym, aby nie myć go za pomocą detergentów mogących wchodzić w reakcje z aluminium i przyczynić się do powstawia nieestetycznych przebarwień. Droższą opcją jest kawiarka stalowa, która najczęściej jest obła i gładka. Wystarczy ją umyć o użyciu, po czym pozostawić do całkowitego wyschnięcia, zanim ponownie ja skręcimy. 

Na rynku dostępne są także kawiarki ceramiczne i elektryczne. Te pierwsze działają tak samo jak modele z aluminium i stali. Konieczne w ich przypadku jest jednak położenie ich na płycie grzewczej, gdyż kawa szybciej w nich stygnie. Nawet świeżo zaparzona nie będzie już tak gorąca, jak w przypadku zaparzaczy aluminiowych i stalowych. Jeśli nie chcemy stawiać kawiarki na kuchence, to można zdecydować się na model elektryczny podłączany do gniazdka. Takie kawiarki mogą nawet podtrzymywać temperaturę, dzięki czemu możemy przez długi czas cieszyć się gorącą kawą.