Przepisy i poradniki

Najczęstsze błędy, podczas przygotowywania pizzy

pizza - zdjęcie

Ile razy ktoś, kto chciał zrobić idealną pizze i nie smakował poszczególnych składników podczas jej przygotowywania, zawiódł się na samym końcu. Ciasto wyszło nie tak, mięso było stare, za dużo cebuli i tak dalej. Można by naprawdę długo wymieniać czynniki, które wypływają na to, że pizza jest idealnie zrobiona. Jeden mały błąd i smak pizzy zmienia się diametralnie, dlatego w tym tekście zostaną przedstawione najczęstsze błędy, które mają wpływ na pizze.

  1. Ciasto na pizze, jest to bardzo ważny czynnik, który tworzy jej smak od podstaw. Mąka, która zawsze jest w polskim domu, to mąka pszenna. Jednak wyrabianie ciasta z niej jest ogromnym błędem i smak ciasta do pizzy nigdy nie będzie przypominał tej prawdziwej. Warto zakupić mąkę włoską typu 00. Można ją znaleźć w większości sklepów, a smak pizzy będzie taki jaki być powinien.
  1. Sos pomidorowy jest kolejnym czynnikiem, który może źle wpłynąć na pizze. Ważne jest żeby nie był zbyt rzadki, a także żeby miał wyrazisty smak. Sos pomidorowy powinien być robiony z pomidorów lub passaty. Nigdy nie powinno się używać koncentratu. Istotne jest tutaj żeby cała woda wyparowała podczas przyrządzania sosu, tak żeby po dodaniu przypraw miał wyrazisty smak.
  1. Polacy wyznają zasadę, że czym więcej tym lepiej. Dlatego często w polskich domach pizza ugina się pod ciężarem różnych dodatków. Jednak jeśli był ktoś we Włoszech to wie, że pizze mają tam zazwyczaj małą ilość dodatków. Ma to na celu wyeksponowanie tego smaku, który jest istotny w danym rodzaju dania.
  1. Ile razy ciasto na pizze wyszło gumowate. Ten rodzaj błędu jest chyba najczęstszy. Jednak bardzo ciężko znaleźć przyczynę i wiele mam, które stoją w kuchni i robią pizze na różne sposoby łapią się za głowę, że ciągle ciasto wychodzi gumowate. Żeby ciasto wyszło chrupiące, a zarazem delikatne w środku, należy ciasto umieścić w nagrzanym do najwyższej temperatury piekarniku. Istotne jest także umiejscowienie pizzy w nim i tutaj najlepiej jak pizza będzie na najniższym szczeblu.

Inny przepis na ciasto: https://www.mniammniam.com/Ciasto_na_pizze__jak_w_pizzeri__PRACUJE_W_PIZZERI____2_sosy_Pomidorowy_i_czosnkowy-15228p.html