Precyzyjne odmierzanie bez wysiłku
2016-10-07

Odmierzanie różnego rodzaju produktów to codzienność w każdej kuchni. Dodawanie składników „na oko” nie zawsze się sprawdza, szczególnie gdy robimy coś pierwszy raz i korzystamy z przepisu. O wiele lepiej zaufać podanym ilościom niż własnej intuicji oraz łutowi szczęścia.

miarka-z-suwakiem
Miarka z suwakiem 1L

Nic tak bardzo nie przydaje się początkującym i profesjonalnym kucharzom jak miarki kuchenne. Te niepozorne przyrządy potrafią bardzo pomóc w skomponowaniu pysznych dań. Miarki mogą występować w postaci specjalnych łyżeczek różnej wielkości, dzbanków, rondelków, łopatek lub kubeczków. Do poszczególnych produktów używa się różnych miarek, np. do makaronu spaghetti przeznaczone są specjalne z okrągłym otworem, a do kawy niewielkie pojemniczki. Inne miarki są do produktów sypkich, a inne do płynów, dlatego warto mieć w swojej kuchni kilka ich rodzajów.

miarki-kuchenne-kubeczki
Miarki kuchenne – kubeczki

Miarki kuchenne to nie tylko praktyczne, ale także designerskie wyposażenie kuchni. Te w stylu retro świetnie wyglądają na półkach, a miarki w kształcie rondelków najlepiej zawiesić na haczykach przymocowanych do ścian. Każdy kucharz wie jak potrzebne są podczas przygotowywania różnych dań. Tak podstawowe rodzaje jak dzbanki z podziałką, łyżeczki lub wyciskacze do cytrusów z pojemnikami i miarką powinny znaleźć się w każdej kuchni. Nawet jeśli wydają nam się zbędne z pewnością kiedyś okaże się, że ciężko przygotować bez nich jakąś potrawę.