Nie cierpisz zarysowań? Zapamiętaj nazwę silargan!
2016-10-21

Zakup garnków nigdy nie jest prosty. Po pierwsze – trzeba się zastanowić, które z akcesoriów naprawdę przyda się w kuchni. Ponadto konieczne jest poszperanie w internecie i dowiedzenie się, który z materiałów jest najtrwalszy.

Nikt z nas nie chce przecież po raz kolejny zauważać rdzy na garnkach, które w założeniu miały być nierdzewne lub oglądać rys na stosunkowo nowych sprzętach. Jeśli nie jesteś przekonany do żadnej z opcji przedstawianych przez sprzedawców, postaw na absolutnie pionierskie rozwiązanie.

Garnki z silarganu

Garnki z silarganu cechują się bardzo wysoką odpornością na wszelkie zarysowania. To trwały i efektywny materiał – długo utrzymuje temperaturę i równomiernie rozprowadza ciepło. Tego typu garnków używają najlepsi kucharze z całego świata. Silargan to specjalna powłoka ceramiczna, która cechuje się wyjątkową trwałością. Co ważne, garnki wykonywane z tego rodzaju materiału nie zawierają niklu! Przed zakupem zorientuj się jednak, czy konkretne modele posiadają pokrywki (zdecydowanie najlepsze są te z hartowanego szkła) oraz uchwyty odporne na nagrzewanie. Tylko odpowiednio wyposażone garnki będą dobrze spełniać swoje zadanie.