Nie cierpisz zarysowań? Zapamiętaj nazwę silargan!
2016-10-21

Zakup garnków nigdy nie jest prosty. Po pierwsze – trzeba się zastanowić, które z akcesoriów naprawdę przyda się w kuchni. Ponadto konieczne jest poszperanie w internecie i dowiedzenie się, który z materiałów jest najtrwalszy.

Nikt z nas nie chce przecież po raz kolejny zauważać rdzy na garnkach, które w założeniu miały być nierdzewne lub oglądać rys na stosunkowo nowych sprzętach. Jeśli nie jesteś przekonany do żadnej z opcji przedstawianych przez sprzedawców, postaw na absolutnie pionierskie rozwiązanie.

Garnki z silarganu

Garnki z silarganu cechują się bardzo wysoką odpornością na wszelkie zarysowania. To trwały i efektywny materiał – długo utrzymuje temperaturę i równomiernie rozprowadza ciepło. Tego typu garnków używają najlepsi kucharze z całego świata. Silargan to specjalna powłoka ceramiczna, która cechuje się wyjątkową trwałością. Co ważne, garnki wykonywane z tego rodzaju materiału nie zawierają niklu! Przed zakupem zorientuj się jednak, czy konkretne modele posiadają pokrywki (zdecydowanie najlepsze są te z hartowanego szkła) oraz uchwyty odporne na nagrzewanie. Tylko odpowiednio wyposażone garnki będą dobrze spełniać swoje zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *